• Ortodoncja
  Ortodoncja

  opis wad zgryzu

 • Protetyka
  Protetyka

  Opis - tutaj nalezy dodać opis baneu

 • Konkurs
  Konkurs

  Laureaci V edycji konkursu

 • Rejestracja
  Rejestracja

  To kolejny opis do baneru. Do uzupełnienia...

poniedziałek, 12 listopad 2012 08:30

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Stomatologia estetyczna to nie tylko przywrócenie prawidłowej funkcji, ale również takie działania, które umożliwiają poprawę wyglądu Państwa uśmiechu. Osobom pogodnym i uśmiechniętym łatwo zdobyć przyjaciół, lepszą pracę, miłość... Piękny, zadbany uśmiech poprawia samopoczucie, jesteśmy wtedy bardziej pewni siebie. Zbyt ciemne, przebarwione zęby to częsta przyczyna kompleksów, a co za tym idzie braku wysokiej samooceny. Można jednak temu zaradzić stosując jedną z dwóch metod wybielana zębów: wybielanie w gabinecie stomatologicznym za pomocą lampy Beyond oraz nocne nakładkowe wybielanie zębów.

Wybielaniu można poddać zęby które są zdrowe, bez ubytków próchnicowych czy nieszczelnych wypełnień. Po badaniu i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu wybielania zębów, z ich powierzchni powinien być usunięty kamień nazębny, a osady z papierosów, kawy czy herbaty poddane zabiegowi piaskowania. Wszystkie ubytki w zębach należy wstępnie opracować i zabezpieczyć szczelnym opatrunkiem. Lekarz stomatolog wspólnie z Pacjentem wybiera kolor, który później porównywany jest z kolorem zębów po wybielaniu.

Wybielanie zębów w gabinecie

wybielanieZabieg ten polega na zastosowaniu na powierzchnię zębów specjalnego zestawu wybielającego w postaci żelu, a następnie naświetleniu zębów Lampą - Akceleratorem wybielającym Beyond. Natychmiastowo utlenione zostają przebarwienia zarówno na powierzchni jak i wewnątrz zęba. Cały zabieg trwa około 1 - 1.5 godziny. Zabieg jest komfortowy, bezpieczny i efektywny. Zęby zostają wybielone w ciągu 1 wizyty a sam efekt wybielania utrzymuje się około 2-3 lata. Nadwrażliwość, która występuje przy każdym zabiegu wybielania, przy tej metodzie jest najkrótsza i mija po upływie 24 - 48 godzin.

Po wykonanym zabiegu, Pacjent otrzymuje szczegółowy instruktaż postępowania po wybielaniu. Jako kontynuację w/w zabiegu polecamy, aby Pacjent używał wybielającej pasty do zębów Beyond Perl White. Należy położyć szczególny nacisk na staranną higienę jamy ustnej. Przez 48 godzin po zabiegu Pacjenta obowiązuje „biała dieta”. W tym czasie nie wolno palić papierosów oraz nie jeść i nie pić niczego co posiada intensywny barwnik np. kawa, mocna herbata, czerwone wino, barszcz czerwony, kolorowe pasty do zębów. Jeśli wystąpi reakcja bólowa, która jest dopuszczalna w przeciągu 48 godzin po zabiegu, należy przyjąć środek przeciwbólowy. Jeżeli reakcja nadal się utrzymuje, w celu zamknięcia kanalików zębinowych można zastosować preparat znoszący nadwrażliwość nie oparty na fluorze, który nakłada się w gabinecie stomatologicznym. Nie należy w ciągu 48 godzin od zabiegu stosować intensywnej fluoryzacji zębów, ponieważ może ona spowodować ciemnienie zębów.

Nocne nakładkowe wybielanie zębów

nakładki1
Jest to zabieg polegający na wykonaniu w gabinecie stomatologicznym indywidualnych silikonowych nakładek w które pacjent samodzielnie zakłada żel wybielający na noc i kładzie się spać. Efekty wybielania są już widoczne po jednej nocy, ale zabieg należy kontynuować przez co najmniej 8 - 10 nocy. Nadwrażliwość przy tej metodzie utrzymuje się nieco dłużej, nawet do kilku tygodni, ale jest przemijająca. Również przy tej metodzie zalecane jest używanie wybielających past do zębów.

Przed przystąpieniem do wybielania należy dokładnie wyszczotkować i wynitkować zęby. Nałożyć do szyny jedną lub dwie krople żelu wybielającego. Nałożyć dokładnie szynę na zęby. Nadmiar żelu należy usunąć chusteczką higieniczną lub suchą szczoteczką. Preparat wybielający powinien pozostać na zębach od 4-6 godzin.
Tak jak przy wybielaniu lampą Beyond, tak i w przypadku nakładkowego wybielania zębów, pacjenta obowiązuje „biała dieta”. Istnieje pewien rodzaj przebarwienia zębów ,który jest bardzo trudny do wybielenia (przebarwienia po stosowanych antybiotykach z grupy Tetracyklin). Stosujemy wtedy wybielanie skojarzone - za pomocą lampy Beyond, oraz metodę nakładkową.

Przebarwione zęby martwe również nie muszą być przyczyną Państwa kompleksów. Stomatologia estetyczna daje możliwości wybielenia pojedynczego zęba za pomocą wkładki wybielającej zakładanej do wewnątrz zęba. Po 3 - 4 zabiegach wymiany wkładki, ząb odzyskuje dawny kolor. Po zakończonym procesie wybielania zębów należy wymienić stare przebarwione wypełnienia, aby przywrócić pełną estetykę uzębienia. Poprawą wyglądu zębów zajmuje się ortodoncja, która również znajduje się w ofercie naszego gabinetu. 


bizuteria

Nową metodą upiększania zębów jest biżuteria nazębna w postaci kryształków, ozdób z białego lub żółtego złota. Zamocowanie jak i zdjęcie biżuterii jest bardzo proste i to co najważniejsze dla pacjenta – nie pozostaje ślad po ingerencji w twarde tkanki zęba.
Zdrowe i białe zęby to większa pewność siebie i dobre samopoczucie każdego dnia, dlatego ważne jest aby wizyta u dentysty nie kojarzyła się z koniecznością, lecz stanowiła jeden z elementów troski o nasze zdrowie. 

Czytany 8241 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 22 luty 2018 16:04
Więcej w tej kategorii: « ZNIECZULENIE ORTODONCJA »