fbpx
implant zębowy

Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Implanty zębowe to rozwiązanie stosowane w przypadku braków w uzębieniu, zarówno pojedynczych, jak i mnogich. Zastępują korzenie zęba i umożliwiają przymocowanie korony. Zabieg implantacji wzbudza lęk u wielu pacjentów. Obawiają się oni uciążliwego bólu. Czy jednak rzeczywiście wszczepienie implantu zębowego jest bolesne? Jak przebiega sam zabieg? Spieszymy z odpowiedzią.

Wszczepienie implantu zębowego krok po kroku

Wszczepienie implantu rozpoczyna się od podania środka znieczulającego. Dawka dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta, a lekarz, zanim przystąpi do pracy, sprawdzi, czy miejsce zostało odpowiednio znieczulone. Dzięki temu zabieg implantacji będzie dla Ciebie całkowicie bezbolesny. Po znieczuleniu stomatolog zajmie się przygotowaniem dziąsła. Zostanie ono nacięte, a następnie delikatnie rozsunięte. Umożliwi to wykonanie otworu, w którym zostanie umieszczony implant. Otwór nawiercany jest specjalnym wiertłem. Podczas tej części zabiegu możesz odczuwać jedynie delikatnie wibracje. Następnie w dziąśle umieszczony zostanie tytanowy słupek, który będzie zastępował korzeń zęba.

Postępowanie po wszczepieniu implantu

Po zabiegu wszczepienia implantu zębowego rozpoczniesz okres rekonwalescencji. Trwa on zwykle od około 6 tygodni nawet do kilku miesięcy. Przez ten czas należy przyjmować przepisane przez lekarza leki, w tym przeciwbólowe oraz antybiotyki. Dopiero po całkowitym zagojeniu się rany oraz przyjęciu implantu możliwe jest założenie docelowego rozwiązania protetycznego, na przykład koron. Oczywiście na czas gojenia się dziąsła po zabiegu otrzymasz tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Nie musisz więc obawiać się, że zostaniesz z brakami w uzębieniu przez tak długi czas.

callnow(84) 63 963 30