fbpx
lekcja dla dzieci od multimed

Rozpoczynamy Nasze Akcje

Za kilka dni ruszamy z kolejnymi edycjami naszych akcji profilaktycznych „Szkoła zdrowego uśmiechu Multimed” oraz „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia”. Powody dla których warto wziąć w nich udział? Wczesny i niepołączony z bólem kontakt dziecka ze stomatologiem a przede wszystkim kształtowanie nawyków higienicznych i zdrowotnych. Jednym słowem dobra zabawa, która efektywnie kreuje postawy prozdrowotne.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, obydwa powyższe projekty wsparte zostały – z życzeniami satysfakcji z działań podejmowanych na rzecz profilaktyki stomatologicznej wśród najmłodszych – przez Rzecznika Praw Dziecka oraz Prezydent Miasta Zamość.

Rozpoczynamy Nasze Akcje Rozpoczynamy Nasze Akcje

Rozpoczynamy Nasze Akcje Rozpoczynamy Nasze Akcje

Główne założenia pierwszego z nich to zminimalizowanie niepokojącego zjawiska wysokiej zapadalności na próchnice i ciężkiego jej przebiegu. Wczesny kontakt dziecka ze stomatologiem kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie dentystycznym, dlatego też niezwykle istotne jest dotarcie do najmłodszych pacjentów oraz zrozumienie ich reakcji i potrzeb. Dzięki takim wizytom adaptacyjnym gabinet stomatologiczny staje się dla dziecka miejscem przyjaznym i neutralizuje uczucie lęku przed wizytą.

Program edukacyjny „SOS dla uszkodzonego zęba – SOS dla zdrowia i życia” to z kolei schemat postępowania gdy dojdzie do  złamania, wybicia lub zwichnięcia  zęba. Udział w akcji pozwala pozyskać lub tez utrwalić wiedzę na temat postępowania podczas wypadku (numery alarmowe, ocena ogólna stanu poszkodowanego, wykonanie prawidłowego masażu serca, wiedza na temat postępowania w przypadku zranień, krwawienia z nosa, poparzenia czy omdlenia).

Rozpoczynamy Nasze Akcje

W obydwu akcjach zadbano o edukację. W sposób przystępny i atrakcyjny – przy pomocy prezentacji multimedialnej, flipchartu, gier i zabaw – wykwalifikowana higienistka stomatologiczna i ratownik medyczny pokazują jak ważną sprawą jest dbanie o zdrowie jamy ustnej czy wiedza o postępowaniu w sytuacji urazów w wyniku wypadku oraz szybkie i skuteczne udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Spotkania z najmłodszymi trwają przez cały rok szkolny i odbywają się raz w tygodniu. Udział z zajęciach jest bezpłatny a zgłoszenia (drugi semestr roku szkolnego 2019-2020) przyjmowane są telefonicznie 798 427 916 lub drogą e-mail biuro@multimedzamosc.pl.

W ciągu kilkunastu lat udział w akcjach wzięło ponad 8000 tysięcy dzieci. Powszechnie wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć! Zapraszamy serdecznie!

callnow(84) 63 963 30