fbpx
Implant zębowy

IMPLANTY

Implantologia to dziedzina stomatologii, która przywraca lub poprawia funkcje żucia oraz estetykę uśmiechu pacjentom z pojedynczymi bądź mnogimi brakami zębowymi. W Multimed wszystkie zabiegi implantologiczne przeprowadzamy ze wsparciem nowoczesnych  urządzeń i niezawodnych materiałów. Zależy nam, aby pacjent w trakcie zabiegu i po nim czuł się komfortowo, dlatego otaczamy go troskliwą opieką . Po implantacji udzielamy kompletnych zaleceń pozabiegowych, a także pozostajemy do dyspozycji pacjentów w przypadku powikłań lub dolegliwości bólowych. Implantologia zapewnia pomoc pacjentom nawet w trudnych sytuacjach klinicznych .

Na czym polega proces implantacji?

Na podstawie badania klinicznego, wywiadu  i  zdjęć tomografii wolumerycznej CBCT 3D   następuje  kwalifikacja pacjenta do zabiegu implantacji. Wykonywany jest wstępny plan leczenia i określany jest termin zabiegu chirurgicznego.

Implantacja składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap, nazywany chirurgicznym, polega na osadzeniu w kości implantu, czyli tytanowego korzenia. Dzięki skutecznemu znieczuleniu miejscowemu, zabieg jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny.  Po tym rozpoczyna się trwający od 6 tygodni  do kilku miesięcy ,proces osteointegracji, czyli łączenia się kości z powierzchnią implantu. Po zabiegu pacjent otrzymuje środki przeciwbólowe oraz antybiotyk.  Na czas  integracji implantu z kością  własną pacjenta wykonywane są  tymczasowe uzupełnienia protetyczne  z których pacjent korzysta przez  cały okres leczenia implanto- protetycznego

Po określonym przez stomatologa czasie następuje druga część leczenia  część protetyczna. Lekarz odsłania implanty i zakłada specjalne śruby gojące, które kształtują tzw profil wyłaniania zęba z dziąsła. W dalszej kolejności  wykonywana jest ostateczna praca protetyczna  . Do implantów przykręcane są łączniki  ,a do nich  przykręcana lub cementowana jest suprastruktura w postaci koron, mostów lub protez  opartych na tzw loctorach  , zatrzaskach czy teleskopach ( SynCon )

Co wpływa na przyjęcie się implantu?

Kluczowe znaczenie ma ogólny stan zdrowia pacjenta i ilość kości, w którą wprowadza się implant, a także pełna sterylność zabiegu. Kolejnym elementem warunkującym powodzenie zabiegu jest odpowiednie wyposażenie, które zapobiegnie przegrzaniu kości w trakcie opracowywania miejsca pod wszczep. Niezwykle istotne jest także zachowanie przez pacjenta po zabiegu optymalnej higieny jamy ustnej oraz wybór systemu implantologicznego. W Multimed wykorzystujemy różne systemy implantologiczne ( Ankylos, Astra , Straumann, AnyRidge ) w zależności od określonej sytuacji klinicznej. Najczęściej  pracujemy systemem ANKYLOS firmy Dentsply Sirona. Implanty te posiadają unikalną powierzchnię Cell Plus, która sprzyja szybkiemu wgajaniu się w kość . W przypadku pacjentów z bezzębiem, system Ankylos-Syncon daje możliwość natychmiastowego obciążenia implantów. Oznacza to, że pacjent zaraz po zabiegu może cieszyć się stabilną odbudową tymczasową.

Implanty zębowe – przeciwwskazania

Większość z nich wynika ze stanu zdrowia pacjenta. Do przeciwwskazań bezwzględnych przed implantacją należy osteoporoza. Natomiast pacjenci z chorobami krążenia, cukrzycą, chorobami tarczycy lub innymi problemami zdrowotnymi mogą poddać się zabiegom implantacyjnym po konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym. W niektórych przypadkach należy także wykonać dodatkowe badania laboratoryjne.

Jeśli pacjent posiada małą ilość kości, konieczne jest wykonanie modeli oraz tomografii komputerowej, na podstawie której określamy możliwości powiększenia masy kostnej, tak aby pacjent mógł poddać się implantacji. Tomografia komputerowa pozwala także w bezpieczny sposób wprowadzić wszczepy, nie zagrażając przebiegającym w kości naczyniom krwionośnym i nerwom. Jeśli chodzi o wiek pacjenta – przeszkodę stanowić może wyłącznie jego dolna granica. Implanty bowiem mogą być osadzane wyłącznie w pełni ukształtowanej kości. Nie istnieją natomiast ograniczenia wiekowe dla starszych pacjentów, którzy cieszą się zdrowiem.

Czy zabieg implantacji jest bolesny?

Wprowadzenie implantu nie jest bolesne, ponieważ stosujemy skuteczne znieczulenie miejscowe Jedynym odczuciem, jakie towarzyszy przygotowaniu miejsca pod implant, jest lekka wibracja. Implantacja niesłusznie kojarzona jest z bólem. Dzięki skutecznym rozwiązaniom farmakologicznym, dolegliwości mogące występujące przez krótki czas po zabiegu nie stanowią dłużej problemu.

Czy istnieje możliwość odrzucenia implantu?

Implanty zębowe w większości przypadków przyjmują się bezproblemowo. Procent powikłań, i to jedynie w początkowym etapie gojenia, jest minimalny. Literatura podaje 95% powodzeń w leczeniu za pomocą implantów, a jedynie 5% niepowodzeń. Przy zachowaniu odpowiednich procedur zarówno ze strony lekarza, jak i pacjenta,  ryzyko niepowodzenia jest marginalne.

Gwarancja 

Implanty zębów zakładane w naszym gabinecie objęte są  gwarancją producenta, co oznacza, że w przypadku  nie przyjęcia wszczepu lub jego dezintegracji   pacjent może liczyć na ponowne jego wszczepienie bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Implanty zębów – cena

W przypadku rozwiązania, którym są implanty zębów – cena określana jest indywidualnie w zależności od sytuacji klinicznej. Implanty zębów zakładane w naszym gabinecie to najlepszy sposób na uzupełnienie braków zębów .  Komfort użytkowania uzupełnień protetycznych na implantach jest porównywalny z naturalnym uzębieniem. W przypadku pacjentów z całkowitym brakiem uzębienia, stabilizacja ruchomych protez na elementach retencyjnych opartych na implantach, podnosi jakość życia. Ponadto, służą niezawodnie przez wiele lat.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – tzw Sinus Lift

Gdy ilość tkanek twardych kości wyrostka zębodołowego jest niewystarczająca,  przeprowadza się  zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej.   Polega on na umieszczeniu w okolicy zatoki materiału kościozastępczego wraz ze specjalną kolagenową  membraną. Po okresie ok  6 miesięcy  wytwarza się własna kość pacjenta, w którą  można wszczepić implanty .  Zabieg ten wykonuje się w szczęce w okolicy zębów  trzonowych i przedtrzonowych.  Wskazaniami do zabiegu są zbyt mała grubość kości, czy  powiększenie   zatok po wcześniejszych ekstrakcjach zębów.

Fibryna bogatopłytkowa PRF

Aby przyśpieszyć gojenie tkanek po zabiegach chirurgicznych  wykorzystujemy  nowatorską metodę polegająca na pobraniu krwi  od pacjenta, odwirowaniu i uzyskaniu fibryny bogatopłytkowej, zawierającej czynniki wzrostu i komórki macierzyste.  PRF pozwala na  zmniejszenie obrzęku i przyspiesza  regenerację tkanek, uszczelnia ranę po zabiegu , zmniejszając ryzyko wystąpienia powikłań . Preparaty  A-PRF  i I -PRF przygotowywane są bezpośrednio przed zabiegiem chirurgicznym. Wykwalifikowana pielęgniarka  pobiera krew od pacjenta, która trafia do specjalnej wirówki , gdzie wytwarzane są poszczególne frakcje  PRF.

callnow(84) 63 963 30