fbpx
Projektowanie uśmiechu

Projektowanie uśmiechu

Poznaj efekty przed podjęciem leczenia

Piękny uśmiech odgrywa niezwykle ważną rolę w kreowaniu naszego wizerunku. To dzięki niemu odbierani jesteśmy jako osoby zdrowe, pewne siebie i atrakcyjne. Niestety droga do uśmiechu marzeń może być długa i kosztowna. Czasami trudno zdecydować na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, ponieważ nie jesteśmy pewni ich rezultatów. Dzięki innowacyjnej metodzie projektowania uśmiechu DSD każdy pacjent jest w stanie zaznajomić się z efektami leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem!

Na czym polega DSD?

Twórcą metody Digital Smile Design jest brazylijski dentysta Christian Coachman. Doszedł on do wniosku, że nawet w najlepiej zgranym zespole stomatologów mogą pojawiać się kłopoty z przekazywaniem wytycznych związanych z kompleksowym leczeniem.   Rozwiązaniem tego problemu jest cyfrowa wizualizacja efektów leczenia i możliwość udziału pacjenta w projektowaniu indywidualnego, oddającego cechy osobowości i starannie dopasowanego do anatomii twarzy, uśmiechu. Metoda DSD autorstwa Christiana Coachmanna staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Dostępna jest także dla pacjentów odwiedzających klinikę Multimed w Zamościu.

DSD – etapy

W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie serii zdjęć i filmów twarzy, a także zdjęć wewnątrzustnych. Stomatolog w trakcie konsultacji z pacjentem przeprowadza szczegółowy wywiad, dzięki któremu  poznaje jego oczekiwania. Następnie przeprowadza analizę zależności między zębami, ustami i rysami twarzy pacjenta, tak aby pomóc mu wybrać najlepsze rozwiązanie, które odmieni estetykę jego uśmiechu. Posługując się cyfrowymi planszami, stomatolog przedstawia  pacjentowi wizualizację projektu. Po porozumieniu z pacjentem ,lekarz opracowuje plan leczenia i zleca wykonanie w pracowni protetycznej wzoru uśmiechu- tzw wax-up , z którego zostanie wykonana próbna praca tymczasowa tak, aby  pacjent  mógł  przekonać się, czy projekt odpowiada jego oczekiwaniom.

Projektowanie uśmiechu DSD – korzyści dla pacjenta

Metoda DSD zapewnia uzyskanie przejrzystego, zrozumiałego dla każdego planu leczenia. Projektowanie i “tworzenie” uśmiechu marzeń wymaga udziału stomatologów różnych specjalności, lecz wizualny plan leczenia dostępny jest dla wszystkich lekarzy, co minimalizuje ryzyko niezrozumienia. Plan leczenia rozpisany jest na poszczególne etapy, dzięki czemu pacjent może z wyprzedzeniem zaplanować wizyty, a także przygotować się finansowo.

callnow(84) 63 963 30