fbpx
Nowoczesna tomografia komputerowa 3D z funkcjapantomografu i z cefalostatem

Radiologia

Pracownia radiologiczna Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed dysponuje najnowszym sprzętem do rentgenodiagnostyki cyfrowej,  a personel jest przeszkolony w stosowaniu minimalnej ilości promieniowania niezbędnej do uzyskania oczekiwanych wyników. Podczas każdego badania pacjent jest zabezpieczony fartuchem ołowianym.

Dysponujemy następującymi możliwościami badań:

RVG

RVG (radiowizjografia, zdjęcia rtg cyfrowe punktowe zębów) Radiografia cyfrowa (RVG) umożliwia obniżenie dawki promieniowania jonizującego pochłanianego przez pacjenta nawet do 90%. Jest to metoda alternatywna dla tradycyjnych, czyli analogowych -wykonanych na kliszy- zdjęć rentgenowskich. Umożliwia uzyskanie zapisu zdjęcia w formie cyfrowej natychmiast po jego wykonaniu na ekranie monitora komputera. Metoda radiowizjografii cyfrowej jest obecnie najbezpieczniejszą metodą.

RTG pantomograficzne

RTG pantomograficzne (OPG, zdjęcie panoramiczne zębów) umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz ze strukturami sąsiadującymi jest badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych, ale zniekształca ono obraz struktur i niejednokrotnie stwarza problemy diagnostyczne spowodowane nakładaniem się struktur anatomicznych np. kręgosłup szyjny zasłania okolicę zębów przednich.

RTG cefalometryczne

RTG cefalometryczne (zdjęcia  niezbędne np. dla ortodontów i specjalistów od stawu skroniowo-żuchwowego) zdjęcie cefalometryczne uwidacznia zarówno struktury kostne, jak i tkanki miękkie badanego. Służą one do oceny i pomiarów (przy pomocy wielu analiz cefalometrycznych) głównie dla celów ortodoncji i protetyki stomatologicznej.

TK (Tomografia wiązki stożkowej CBCT, 3D, tomografia wolumeryczna)badanie tomograficzne jest nieocenioną pomocą dla stomatologów, gdyż z dokładnością  do 0,075 mm można zobaczyć  wszystkie struktury  twarzoczaszki , a wszystko trójwymiarowo i w przekrojach z każdej dowolnej strony ! Bardzo ważną i cenną cechą CBCT jest obrazowanie zarówno tkanek miękkich jak i kości. Żadne inne badanie dodatkowe nie daje takiej możliwości

Tomografia wolumeryczna to obecnie jedna z najszybszych i najdokładniejszych metod diagnozowania pacjenta, znajdująca swe zastosowanie w każdej dziedzinie z zakresu stomatologii, chirurgii i larygologii. Innowacyjność CBCT polega na zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania, która naświetla badanego pacjenta w czasie pojedynczego (a nie wielokrotnego!) obrotu wokół jego głowy. Powoduje to znaczne skrócenie czasu badania i 10 krotną redukcję dawki promieniowania, tak istotnej dla pacjenta, przy jednoczesnym uzyskaniu obrazów najwyższej jakości.

Badanie CBCT stosuje się jako metodę umożliwiającą dokładne diagnozowanie, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie zaplanować zabiegi i leczenie, oraz dokładnie ocenić potencjalne ryzyko. CBCT jest przydatne między innymi w:

– chirurgii twarzowo-czaszkowej i stomatologicznej np: usunięcie zębów mądrości, usunięcie torbieli korzeniowych, ocena procesów zapalnych, czy nowotworowych
– ortodoncji (leczenie wad zgryzu)
– endodoncji (leczeniu kanałowym zębów, szczególnie przy powtórnym leczeniu kanałowym)
periodontologii (chorobach dziąseł i struktur otaczających zęby)
– implantologii (aby prawidłowo zaplanować wszczepienie implantu)
chorobach stawów skroniowo-żuchwowych
laryngologii (w diagnostyce zatok, noso-gardła i chrapania)

Nasz aparat  posiada zmienne pole obrazowania tomograficznego od 5cmm x 5cmm aż do 11 cmm x 8 cmm. Oznacza to, że przy jednym badaniu, jednym naświetleniu możemy uzyskać doskonały i precyzyjny obraz zarówno szczęki jak i żuchwy. Mamy możliwość rekonstrukcji 3D badanej okolicy.

Samo badanie trwa 9 sekund, a emisja promieniowania tylko 3,6 sekundy.
Mamy możliwość wykonywania zdjęć także dla osób korzystających z wózków inwalidzkich

Zgodnie z najnowszymi wymogami urządzenia są bezpieczne i podlegają okresowej kontroli prowadzimy w naszej pracowni wewnętrzną kontrolę jakości czyli regularnie, codzienne, comiesięczne i coroczne testy aparatów. Posiadamy zestaw specjalnych fantomów stomatologicznych do przeprowadzania podstawowych testów fizycznych zgodnych z Polską Normą PN-EN 61223-3-4 oraz Europejską Dyrektywą o Urządzeniach Medycznych. Dzięki pełnej kontroli możemy utrzymywać standard naszych usług na najwyższym poziomie stale zapewniając naszym pacjentom maksymalny poziom bezpieczeństwa radiologicznego. Wszystkie nasze urządzenia posiadają wymagane w Polsce świadectwa jakości i zostały dopuszczone prawnie na rynek polski.

Pracownia RTG – Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed  dzięki nowoczesnemu tomografowi NewTom Giano jest jedną z najnowocześniejszych pracowni komputerowych 3D w Polsce. Naszym Pacjentom oferujemy najnowocześniejszy cyfrowy system obrazowania radiologicznego.

callnow(84) 63 963 30