fbpx

Oferta

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta u stomatologa jest dla dziecka bardzo znacząca. Od niej zależy jego stosunek do leczenia w dorosłym życiu. Równie ważne jest odpowiednie przygotowanie dziecka do wizyty oraz sam jej przebieg. Z tego powodu w naszym gabinecie zawsze dbamy o radosną, przyjazną atmosferę i  zapewniamy dzieciom troskliwą opiekę. Dodatkowo w naszej klinice znajduje się przyjazna poczekalnia z kącikiem do zabaw, a podczas zabiegów nasz stomatolog dziecięcy może włączyć wybraną przez małego pacjenta bajkę.

Każdy dobry stomatolog dziecięcy podkreśla znaczenie wizyty adaptacyjnej, w czasie której mali pacjenci poznają gabinet, sprzęty i lekarza. Kluczowe jest zbudowanie pozytywnych skojarzeń oraz zaufania. Podczas tego spotkania stomatolog dziecięcy wykonuje przegląd zębów i jeśli pacjent jest pozytywnie nastawiony, możliwe jest wykonanie lakowania, lakierowania lub leczenie niewielkiego ubytku.

Lakowanie to zabieg profilaktyczny dotyczący zarówno zębów  stałych jak i  mlecznych , wolnych od próchnicy. To bezbolesny zabieg, który trwa kilka minut.

Lakierowanie chroni zęby przed próchnicą. Dostarcza zębom stężonego fluoru, który nie jest dostępny w domowej higienie. Dzięki fluorowi zęby dziecka stają się odporne na kwasy produkowane przez bakterie próchnicowe.

Jeśli  w zębach mlecznych powstają ubytki próchnicowe – należy je leczyć – opracować i wypełnić, tak jak w przypadku zębów stałych. Do wypełniania ubytków  w zębach mlecznych stosujemy  glassionomery z dużą zawartością fluoru oraz kolorowe wypełnienia kompozytowe Twinky-Star.  Są one dostępny w różnych kolorach, a ich wybór należy do dziecka, co stanowi dla niego  dodatkową atrakcję.

Jeśli dziecko bardzo boi się leczenia , jest  lękliwe, lub nadpobudliwe możemy zaproponować sadacja wziewna z wykorzystaniem gazu rozweselającego

To bezpieczna forma uspokojenia i poprawy nastroju.

(84) 63 963 30