fbpx
Stomatologia Estetyczna

Stomatologia Estetyczna

W ramach stomatologii estetycznej przeprowadzamy zabiegi mające na celu poprawę wyglądu zębów i twarzy. Dzięki nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie korygować wszelkie niedoskonałości  i sprawiać, że pacjent będzie uśmiechał się chętniej. Nawet niewielkie zmiany  koloru czy kształtu  zębów , mają wpływ na życie naszych pacjentów i mogą  przynieść efekty  w postaci  zdecydowanej poprawy samooceny  i lepszego samopoczucia .

Licówki, wybielanie zębów, scaling zębów i piaskowanie zębów – oto niektóre z rozwiązań, które proponujemy.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie płatki porcelany, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów. Są one w stanie skorygować różne  niedoskonałości zębów – kolor, kształt czy położenie  zęba w łuku. Licówki doskonale maskują wszelkie przebarwienia i rozjaśniają barwę zęba. Sprawdzają się też wtedy, gdy pragniemy skorygować  krzywe czy wystające z łuku zęby, liczne ubytki na wargowej powierzchni szkliwa,  oraz starte brzegi sieczne zębów  przednich . Możemy nimi korygować diastemy czy odtwarzać utracone w trakcie urazu tkanki zębów. Przygotowanie zębów pod  licówki wymaga jedynie minimalnego opracowania tkanek zęba  a czasami nie wymaga  szlifowania w ogóle.

Licówki kompozytowe

Licówka kompozytowa wykonywana jest  z  wysokiej klasy materiałów mikro – i  nano- kompozytowych . Wskazania do założenia licówek kompozytowych są takie same jak w przypadku licówek porcelanowych , ale  nie posiadają  one takiej wytrzymałości.  Niewątpliwą zaletą jest czas potrzebny do ich założenia – wystarczy na to tylko jedna wizyta. Założenie tego typu licówki wymaga nieznacznego zebrania powierzchownych tkanek zęba. Licówka kompozytowa może także z powodzeniem służyć jako licówka tymczasowa przed założeniem licówki porcelanowej.

Wybielanie zębów

Nawyki żywieniowe, takie jakie częste ,regularne picie herbaty i kawy, czy kilku lampek czerwonego wina, spożywanie pokarmów silnie barwiących szkliwo oraz palenie tytoniu prowadzi nieuchronnie do stopniowego ciemnienia zębów. Nawet zachowując prawidłową higienę jamy ustnej jesteśmy w stanie pozbyć się tylko niektórych przebarwień. Te, które zdołały przeniknąć głęboko w strukturę zęba, są niemożliwe do usunięcia domowymi sposobami. Na szczęście w Multimed z powodzeniem wybielamy zęby naszych pacjentów, pozwalając im czerpać radość z własnego uśmiechu!

Wybielaniu można poddać zęby które są zdrowe, bez ubytków próchnicowych czy nieszczelnych wypełnień. Po badaniu i zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu wybielania zębów, z ich powierzchni powinien być usunięty kamień nazębny, a osady z papierosów, kawy czy herbaty poddane zabiegowi piaskowania. Wszystkie ubytki w zębach należy wstępnie opracować i zabezpieczyć szczelnym opatrunkiem. Lekarz stomatolog wspólnie z Pacjentem ustala kolor zębów pacjenta , który później porównywany jest z kolorem osiągniętym  po wybielaniu. Dysponujemy  wieloma metodami wybielania.

Wybielanie gabinetowe

Zabiegi wybielania gabinetowego zapewniają najszybsze rezultaty, ponieważ  osiągnąć zamierzony efekt już podczas jednej wizyty.

Stosujemy  dwie metody wybielania gabinetowego- wybielanie  Prevdent i Beyond

Wybielanie Prevdent

Jesteśmy autoryzowanym gabinetem  stomatologicznym firmy Prevdent .

System regenerująco- wybielający Prevdent- ochrania przed bolesną nadwrażliwością a efektem dodatkowym są jaśniejsze zęby .

Jak bardzo można wybielić zęby?

Badania pokazują, iż przy zastosowaniu metody firmy Prevdent możemy osiągnąć biel o 7, 8 odcieni jaśniejszą od stanu obecnego. Rezultat ten będzie również zależał od obecnego koloru oraz uwarunkowań własnych pacjenta

Czy procedura jest bezpieczna?

Tak, lampowa procedura wybielania firmy Prevdent jest bezpieczna. W trakcie stosowania tej procedury szkliwo zęba nie ulega zniszczeniu. Efekt ten został osiągnięty dzięki zaawansowanej formule składników, gdzie głównym z nich jest nano-hydroksyapatyt (hydroksyapatyt jest głównym składnikiem szkliwa, ok. 97%). Hydroksyapatyt wytwarzany sztucznie, dzięki odpowiedniemu stosunkowi wapnia do fosforu, wykazuje identyczne właściwości jak jego naturalny odpowiednik. Drugim składnikiem jest nisko stężony, 6% nadtlenek wodoru (procentowość zgodna z najnowszymi wymogami prawa unijnego).

Jak wygląda procedura?

Na początku  sprawdzamy stan  zębów pacjenta. Następnie odbywa się etap zabezpieczenia jamy ustnej, dziąseł oraz ust. Sama procedura trwa koło 1,5-2 godzin i polega na nałożeniu materiału wybielającego w postaci piany na powierzchnię zębów oraz naświetleniu  jej  za pomocą specjalnej lampy.

Jak długo zęby pozostaną białe?

Efekt procedury wybielania zębów za pomocą systemu Prevdent może się utrzymać od 2 do 3 lat. Oczywiście rezultat zależny będzie także od indywidualnych warunków pacjenta oraz nawyków żywieniowych. Pozostałe produkty do higieny marki Prevdent –  stężony nanohydroxyapatyt i pasta do codziennego stosowania pomagają utrzymać biel tak długo, jak to jest możliwe.

Czy jest to zabieg bolesny?

Procedura firmy Prevdent jest niemalże bezbolesna. Tylko w niektórych przypadkach- silnej nadwrażliwości przed, może pojawić się delikatna nadwrażliwość w trakcie i po zabiegu (do 24 godzin). Dzięki temu procedura wybielania zębów marki Prevdent jest rekomendowana dla pacjentów z nadwrażliwością zębów. Nano-hydroksyapatyt zawarty z aktywnej pianie docelowo mineralizuje szkliwo oraz redukuje nadwrażliwość przedzabiegową.

Co po zabiegu?

Przez co najmniej 24 godziny po wybielaniu zaleca się unikanie jedzenia i picia zawierającego jakiekolwiek barwinki (cola, kawa, herbata, czerwone wino, pomidory, sos sojowy itp.). Dotyczy to również owoców, z wyjątkiem bananów. Należy utrzymywać przez ten czas tzw. „białą dietę”, czyli spożywać produkty takie jak mleko, woda, białe pieczywo, ryby, ryż, serek wiejski. Należy trzymać się zasady: nie powinienem jeść niczego, co mogłoby ubrudzić białą koszulę.

Wybielanie Beyond

Przebiega przy wykorzystaniu lampy Beyond, tak zwanego akceleratora, której promienie aktywizują nałożony wcześniej na zęby pacjenta żel wybielający  . Zawiera  on nadtlenek wodoru oraz inne składniki. Długość fali optycznej emitowanej przez lampę jest dopasowana do źródła niebieskiego światła, co gwarantuje efekty wybielające. Dzięki wybielaniu lampą Beyond jesteśmy w stanie wybielić zęby od 5 do 14 odcieni w 16 stopniowej skali Vita.

Decydując się na wybielanie gabinetowe, jesteśmy w stanie pozbyć się zarówno przebarwień obecnych na powierzchni, jak i tych wewnątrz zęba. Zabieg trwa nie dłużej niż półtorej godziny, nie wiąże się dla pacjenta z dyskomfortem i jest całkowicie bezpieczny. Efekty wybielania gabinetowego utrzymują się do trzech lat. Nadwrażliwość zębów, która może pojawić się po zabiegu, mija w ciągu dwóch dób.

Przez 48 godzin po zabiegu Pacjenta obowiązuje „biała dieta”. Oznacza to, że nie może przez ten czas palić tytoniu, oraz jeść i pić silnie barwiących pokarmów oraz napojów.

Aby przyspieszyć i podtrzymać efekty wybielania, oraz zmniejszyć nadwrażliwość ,pacjent  powinien używać wybielającej pasty  Beyond pearl white przeznaczonej do tego systemu wybielania.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Alternatywą dla wybielania  gabinetowego jest wybielanie nakładkowe. Trwa ono około  dwóch tygodni, jednak pacjent może dostrzec efekty już po kilku dniach terapii. Przed rozpoczęciem terapii pobieramy precyzyjny wycisk na podstawie którego pracownia techniczna wykona  szyny nakładkowe  ,dopasowane do indywidualnych warunków anatomicznych jamy ustnej .Pacjent otrzymuje nakładki i strzykawki  z żelem, dzięki którym będzie mógł samodzielnie aplikować preparat wybielający na nakładkę.  Stosując tę metoda wybielania, pacjent powinien  nosić  nakładki z żelem codziennie przez 4- 6h  najlepiej w nocy.

Nadwrażliwość zębów przy tej metodzie utrzymuje się nieco dłużej, nawet do kilku tygodni.  Niezwykle istotne jest , aby przed nałożeniem nakładki pacjent dokładnie wyszczotkował i oczyścił przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznych.

Podobnie jak przy wybielaniu lampą Beyond, w przypadku nakładkowego wybielania zębów pacjenta obowiązuje po zabiegu „biała dieta”.

W przypadku przebarwień powstałych na skutek zażywania antybiotyków z grupy Tetracyklin, koniecznym rozwiązaniem może okazać się wybielanie skojarzone, czyli połączenie metod gabinetowej i nakładkowej.

Na poprawę wyglądu zębów w przypadku niewielkich przebarwień czy utraty bieli wpływ mają także zabiegi higienizacyjne, takie jak scaling zębów- usuwanie kamienia  czy piaskowanie zębów- oczyszczanie z osadów. Po wykonaniu tych zabiegów polecana jest fluoryzacja, która uodparnia zęby przed próchnicą i zmniejsza nadwrażliwość.

Jeśli rozważasz zabiegi takie jak scaling, czy piaskowanie zębów – cena znajduje się w cenniku.

Stomatologia estetyczna – cennik

Zależy Ci na poprawie wyglądu swojego uśmiechu? Zapoznaj się z cenami zabiegów i umów się na wizytę w  naszym gabinecie.

callnow(84) 63 963 30