fbpx

Oferta

Stomatologia zachowawcza

Pierwsza wizyta  pacjenta w Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed jest niezwykle ważna.  Podczas niej  lekarz stomatolog przeprowadza  dokładny wywiad  i badanie jamy ustnej pacjenta oraz zleca wykonanie  niezbędnych zdjęć  tomograficznego  CBCT czy  pantomograficznego ,  które pozwalają  ocenić niedostrzegalne gołym okiem tkanki.  Stara się  zrozumieć  dokładnie przyczyny wizyty pacjenta oraz jego oczekiwania . Ustalany jest wstępny plan leczenia w kilku alternatywnych wersjach , które lekarz  przedstawia pacjentowi.   Omawia zalety, wady oraz koszty każdego z rozwiązań tak, aby pacjent mógł samodzielnie podjąć decyzję dotyczącą  dalszego postępowania.

Leczenie i odbudowa uszkodzonych przez próchnicę tkanek zęba
W pewnych przypadkach, nawet mimo utrzymywania przez pacjenta prawidłowej higieny jamy ustnej, obecne w jamie ustnej bakteria prowadzą do próchnicy, a ta  do powstawania ubytków zęba. Jedyną skuteczną metodą zapobiegania dalszym uszkodzeniom szkliwa i zębiny jest usunięcie próchniczo zmienionych tkanek zęba  czyli  oczyszczenie ubytku zęba . Miejsce, w którym wcześniej znajdowała się próchnica, należy wypełnić specjalistycznym materiałem, czyli  założyć tzw. wypełnienie  ,popularnie nazywane  „plombą”

Wypełnienia kompozytowe
Po pozbyciu się z zęba próchnicy, stomatolog uzupełnia brakujące tkanki zęba wypełnieniem, które jest w stanie w sposób zbliżony do naturalnego przywrócić  dawny kształt i kolorystykę zęba. W klinice Multimed w leczeniu  zachowawczym korzystamy z najlepszych materiałów  kompozytowych  renomowanych  światowych firm, takich jak:  Asteria  Tokuyama,  Geanial  GC, Filtek- Supreme 3M, Gradia GC,  Enamel HFO, Fuji , Twinky-star…. Różnorodność materiałów pozwala nam dobierać je  do określonego problemu. Dzieciom szczególnie podobają się   kolorowe wypełnienia Twinky-star.

Znieczulenia
Znieczulenia  gwarantują, że zabieg będzie dla pacjenta bezbolesny. Proponowane przez nas środki i metody znieczulenia są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Mogą być stosowane przez dzieci, kobiety w ciąży i pacjentów  obciążonych wieloma chorobami . W naszej klinice korzystamy z niezawodnych znieczuleń włoskiej firmy Molteni , Septodont .

Znieczulenie  The Wand
Przypominająca futurystyczny długopis końcówka urządzenia stanowi alternatywę dla tradycyjnych strzykawek. Komputerowy system znieczulający The Wand, dzięki swojemu subtelnemu działaniu, nie wywołuje u pacjenta uczucia odrętwienia warg oraz policzków i zaburzeń mimiki twarzy. The Wand pozwala także na skuteczną eliminację bólu towarzyszącemu ukłuciu. Metoda ta zapewnia możliwość bardzo precyzyjnego i powolnego podawania znieczulenia, które nie prowadzi do niekomfortowego rozpychania tkanek  miękkich pacjenta.

Znieczulenie Quick Sleeper
Quick Sleeper to nowoczesny elektroniczny system znieczuleń,  aplikujący znieczulenie śródkostnie w okolicę wierzchołka korzenia zęba. Zaletą tego systemu jest  skrócenie czasu zabiegu i redukcja stresu towarzyszącemu wizycie w gabinecie stomatologicznym. Quick Sleeper, mimo że wykorzystuje mniejszą dawkę anestetyku, zapewnia idealne znieczulenie tkanek w pobliżu zęba. Co ważne, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod znieczulania, Quick Sleeper nie wywołuje niekomfortowego odrętwienia  tkanek  twarzy, a pacjent   może od razu uczestniczyć w codziennych  czynnościach i zajęciach.

Podtlenek azotu – Gaz rozweselający

Stosujemy go u pacjentów – szczególnie dzieci odczuwających silny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Podtlenek podajemy pacjentowi za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy (guma balonowa, truskawkowy czy waniliowy). Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia, eliminuje lęk i strach przed wizytą , a więc jest szczególnie polecany dla pacjentów z dentofobią  Można go stosować u dorosłych, jak i również u dzieci od 3 roku życia.

(84) 63 963 30