fbpx

Technologia

Piękny uśmiech w Zamościu
Piękny uśmiech w Zamościu

CZYM DYSPONUJEMY

Najnowsza technologia dla Twojego uśmiechu i zdrowia

W klinice Multimed w Zamościu wykorzystujemy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają naszym stomatologom i innym członkom zespołu medycznego zapewniać Państwu najwyższą jakość i komfort leczenia

 

 

 

 

Tomograf 3D z funkcją pantomografu i cefalostatem.

TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
technologiaPiękny uśmiech w Zamościu
technologiaPiękny uśmiech w Zamościu

 

 

 

 

Systemy znieczulenia komputerowego The Wand oraz Quick Sleeper, które umożliwiają skuteczne znieczulenie pacjenta, zapewniają precyzyjne odmierzenie ilości substancji znieczulającej i tempo jej podawania oraz gwarantują komfort pacjenta już w trakcie injekcji anestetyku.

 

 

 

 

Mikroskop zabiegowy Leica M300 umożliwia przeprowadzanie zabiegów stomatologicznych z niespotykaną dotąd precyzją i  zachowaniem bezpieczeństwa, gwarantując tym samym  niesamowitą skuteczność działania i satysfakcję pacjenta.   Lekarz endodonta może wyleczyć bardzo trudne kanały korzeniowe. Jeśli kanał w zębie zakwalifikowanym do leczenia kanałowego jest wąski, zakrzywiony lub zostało w nim złamane narzędzie, mikroskop pozwoli na precyzyjne odnalezienie, poszerzenie i wypełnienie kanałów korzeniowych.

mikroskopPiękny uśmiech w Zamościu
mikroskopPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu

 

 

 

Laser diodowy Smart

Laser diodowy SMARTm 980nm/10W to najnowocześniejsze urządzenie medyczne przeznaczone do wykonywania precyzyjnych hemostatycznych nacięć, kontrolowanej koagulacji .

Ma szczególne zastosowanie w periodontologii do eliminacji bakterii w kieszonkach dziąsłowych, w endodoncji do odkażania kanałów korzeniowych, w mikrochirurgii tkanek miękkich –np kształtowaniu tkanek linii dziąsła-  gingiwectomia, w leczeniu nadwrażliwości zębów,  deepitalizacji przyczepu nabłonkowego, w mikrochirurgii do hemostatycznego usuwania nadziąślaków bez konieczności zakładania szwów, podcinania wędzidełka  języka lub wargi oraz leczenia periimplantitis. Jest ono także wspaniałym narzędziem do wybielania zębów. Moc maksymalna 10W (przy pracy ciągłej) lub 20W (przy pracy impulsowej) zapewnia komfortową i szybką pracę zarówno w zabiegach chirurgicznych jak i w stomatologii estetycznej.

 

 

 

Vector Paro

Terapia vectorowa jest sprawdzoną metodą leczenia przyzębia. Bezbolesną, bezpieczną i atraumatyczną.

Vector Paro posiada wszystkie możliwe zastosowania kliniczne ultradźwięków w terapii i profilaktyce schorzeń przyzębia.

Zastosowany podczas terapii hydroksyapatyt  w postaci fluidu redukuje nadwrażliwość – impregnuje ujścia kanalików zębinowych i całą powierzchnię korzenia. Ząb jest bardziej odporny na procesy demineralizacji. Jest biozgodny, gdyż hydroksyapatyt stanowi główny składnik budowy zęba. Po zabiegu pacjent może funkcjonować normalnie, bez dolegliwości bólowych.

TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu

 

 

Scaner wewnątrzustny   

Skaner wewnątrzustny Omnicam Connect umożliwia szybkie pobieranie wycisków cyfrowych w naturalnych kolorach , eliminując przy tym przykry dla pacjenta wycisk  .  Zapewnia  szybką i płynną współpracę z  laboratorium protetycznym. Transfer plików odbywa się przez specjalny portal Sirona Connect. Technik jest w stanie odebrać  pliki  już w kilka minut po wizycie , co dodatkowo skraca czas wykonywania pracy, eliminuje przy tym błędy związane z samym wyciskiem lub odlewaniem modeli. Dodatkowo do skanu można załączyć zdjęcia pacjenta, ustalić datę odbioru pracy, a także informacje o kolorze i materiale.

 

 

 

Piaskarka abrazyjna

Bezpyłowe, minimalnie inwazyjne urządzenie do precyzyjnego i bezbolesnego  opracowywanie ubytków!

Piaskarka abrazyjna Prep Start H2O służy do precyzyjnego , minimalnie inwazyjnego, bezbolesnego opracowywania ubytków przy pomocy strumienia sprężonego powietrza z drobinami tlenku glinu o średnicy 27μ lub 50 μ.

Płaszcz wodny otaczający strumień ścierny tlenku glinu zmniejsza pylenie piaskarki praktycznie do zera!

Piaskarka abrazyjna  amerykańskiej firmy Danville umożliwia opracowanie ubytku o średnicy o połowę mniejszej niż najcieńsze wiertło, więc jest to metoda oszczędzająca zdrowe tkanki zęba!

TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu
TechnologiaPiękny uśmiech w Zamościu

 

 

 

Podtlenek azotu – Gaz rozweselający

Stosujemy go u pacjentów odczuwających silny lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Podajemy za pomocą specjalnej maseczki zakładanej na nos. Maseczki mają przyjemne zapachy (guma balonowa, truskawkowy czy waniliowy). Działanie gazu rozweselającego daje uczucie przyjemnego oszołomienia, eliminuje lęk i strach przed wizytą a więc jest szczególnie polecany dla pacjentów z dentofobią  Można go stosować u dorosłych, jak i również u dzieci od 3 roku życia.

callnow(84) 63 963 30